Krem przeciwtrądzikowy z glistnikiem

Nowość

redukuje wydzielanie sebum, walczy z trądzikiem

More details

17,00 PLN

Dodaj do listy życzeń

Odpowiednio dobrany krem na trądzik to podstawa skutecznej walki z tą dolegliwością. To złożony problem, dlatego też w przypadku tego schorzenia trzeba działać kompleksowo. 

Czego unikać?

Zacznijmy od tego, czego kremy do twarzy nie powinny zawierać. Najogólniej mówiąc są to składniki chemiczne takie, jak: silikony, alkohol SLSy, sztuczne barwniki, emulgatory, PEGi, czy chemiczne substancje zapachowe. Mogą one podrażniać wrażliwą skórę potęgując pękanie naczynek. To z kolei będzie prowadzić do pogorszenia się trądziku różowatego. Niełatwo znaleźć krem pozbawiony jakichkolwiek chemikaliów, ale wysiłek włożony w poszukiwania na pewno się opłaci.

Jakich składników poszukiwać?

Dobry krem, który upora się z trądzikiem różowatym i pospolitym powinien swą recepturę opierać na naturalnych składnikach o zróżnicowanym działaniu. Zależy nam na pozbyciu się istoty problemu, a nie załagodzeniu objawów. Idealny krem musi zawierać składniki wzmacniające naczynia krwionośne, dzięki czemu wyeliminowana zostanie główna przyczyna pojawiania się wyprysków.

Skuteczny krem musi zawierać też składniki o działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym. Dzięki temu będzie bezpośrednio zwalczać wypryski.Ostatnią pożądaną grupą składników są te o działaniu kojącym, jak na przykład: witamina E, betaina, olej z glistnika, czy ekstrakt z lukrecji. Doskonale sprawdzą w przypadku cery naczynkowej, ponieważ będą zapobiegać występowaniu podrażnień. W ten sposób unikniesz zaczerwienień. Takie składniki będą też łagodzić skórę poirytowaną wpływem czynników zewnętrznych, jak na przykład zanieczyszczenia powietrza.

Do pielęgnacji cery mieszanej, tłustej i trądzikowej

Działanie: 

-antyseptyczne

-reguluje wydzielanie sebum i aktywność gruczołów łojowych

-redukuje powstawanie trądziku i zaskórników

Wskazania:

-trądzik, akne, wągry, zaskórniki, zanieczyszczenia podskórne, wypryski, niedoskonałości cery.

Składniki aktywne: glistnik czystolnik, 

Opakowanie 100 ml

Remedium Natura

Oferta specjalna

Ostatnio przeglądane

PayPal