Maści  W tej kategorii jest 42 produktów.

Podakategorie

 • Urazy sportowe i kontuzje

  Maść na schorzenia układu ruchu Artrolam to najlepsza maść jaka została u Nas wprowadzona do sprzedaży. Nie ma klienta, który nie zachwyciłby się efektami po użyciu tej maści. 

  Szczególna uwagę warto zwrócić na fakt, że jest przeznaczona w przypadku: reumatoidalnym zapaleniu stawów, chorobie zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa, silnym bólu kostnym, urazach sportowych, kontuzjach, artrozie oraz reumatyzmie.

  Właściwości:

  Artrolam maść na schorzenia układu ruchu zawiera w swoim składzie naturalne substancje o mocnym działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym oraz regenerującym. Do składników aktywnych maści należą: wyciąg ze złotego wąsa, z żywokostu, z siedmiopalecznika błotnego (sabelnika), olejek eukaliptusowy oraz mentol. Siedmiopalecznik błotny działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Wykazuje mocne działanie regenerujące na tkankę stawową. Natomiast żywokost lekarski jest stosowany jako środek ściągający, zmiękczający, przeciwzapalny i gojący. Stosowany przy złamaniach przyspiesz wypełnianie się ubytków kostnych. Pobudza rozwój komórek przy ubytkach skórnych.

 • Zapalenia i zwyrodnienia
 • Specjalistyczne
 • Łuszczyca, problemy skóry
 • Żylaki, pajączki
 • Maści z biszofitem

  Biszofit Połtawski jest naturalnym koncentratem minerałów. Wydobywa się go niedaleko Połtawy na Ukrainie. Biszofit zawiera bardzo duże ilości bromu, żelaza, magnezu, chloru, jodu, które działają leczniczo. Pomaga w leczeniu bólów reumatycznych, bólów pleców, stanów zapalnych stawów i mięśni, zapalenia korzonków nerwowych oraz bólów mięśni.

  Skąd pochodzi biszofit?

  Biszofit zaczął się tworzyć już dwieście milionów lat temu. W prehistorii w morzach było rozpuszczonych mnóstwo różnych minerałów. Natomiast, gdy woda zaczęła stopniowo wyparowywać to te minerały nadal tam pozostawały. Dziś zalegają pod wodą w postaci biszofitu. Wydobywa się je szybami wiertniczymi i rozcieńcza wodą. Biszofit odkrył niemiecki naukowiec - Gustaw Bischof.

  Jak działa biszofit?

  Wszystkie te minerały działają leczniczo na nasz organizm. Dodatkowo są wolne od wszelkich zanieczyszczeń, z którymi stykamy się na co dzień. Biszofit Połtawski leczy dolegliwości skórne - łuszczycę, łupież, ale jednocześnie przenika do tkanek wewnętrznych. Dzięki temu pomaga w leczeniu reumatycznych bóli stawów, zapaleniu stawów, zapaleniu korzonków bólów kręgosłupa, bóli mięśni. Również działa kojąco na haluksy oraz żylaki. Biszofit jest stosowany do użytku zewnętrznego. Proces wnikania składników, które są w nim zawarte, odbywa się poprzez skórę i błony śluzowe.

  Właściwości i zastosowanie biszofitu

  Biszofit połtawski był poddawany przez wiele lat różnym badaniom. Po ustaleniu jego składu zaczęto odkrywać jego działanie. Początkowo używano go jako balsamu, który służył jako środek przeciwzapalny. Następnie rozszerzono jego działanie, aż do ponad pięćdziesięciu różnych zastosowań. Biszofit jest wykorzystywany w : reumatologii, dermatologii, stomatologii, kardiologii, gastrologii, traumatologii, otorynolaryngologii, kosmetologii, endokrynologii, leczeniu zmian popromiennych.

  Posiada działanie przeciwzapalne i rozkurczające oraz hamuje przyrost patogennej flory, grzybów i bakterii żołądkowych. Możemy go stosować do kąpieli, okładów i masaży. W fizjoterapii może zastępować sole magnezu, jodu i bromu. W kosmetologii posiada działanie tonizujące, regenerujące i odżywcze - szczególnie dla skóry i paznokci. Polecany jest również dla sportowców, ponieważ usuwa zmęczenie mięśni i zmniejsza skutki urazów.

   

  Biszofit połtawski ma szerokie zastosowanie. Wykorzystywany jest w przemyśle, kosmetologii oraz medycynie.

 • Maści na ból stawów

  Na rynku farmaceutycznym istnieje mnóstwo leków, zawierających w swoim składzie wiele aktywnych substancji chemicznych, które mają za zadanie złagodzić ból stawów. Dobrą alternatywą dla tego rodzaju specyfików są kremy oraz maści o organicznym składzie, pochodzące przede wszystkim z Europy Wschodniej. Używając naturalnych preparatów, można mieć pewność, że nie będą one miały negatywnych skutków ubocznych i nie spowodują podrażnień skórnych.

  Maści na ból stawów z Europy Wschodniej

  Do wyboru pozostaje całe mnóstwo różnorodnych maści i kremów tworzonych na bazie rozmaitych wyciągów z ziół i innych naturalnych składników. Mogą one zawierać między innymi: biszofit, pszczeli jad, węgiel w naturalnej postaci, olej z łopianu czy też tatarak. Maści i kremy z jadem pszczelim działają nie tylko przeciwbólowo i kojąco, ale również przeciwzapalnie. Reszta naturalnych składników znacząco łagodzi natomiast bóle mięśni i stawów.

  Łagodny masaż obolałych stawów

  Ważne, aby masaż przy udziale maści nie polegał na zbytnim uciskaniu bolących obszarów. Najlepiej nałożyć niewielką ilość produktu na dłoń i okrężnymi ruchami delikatnie wmasować go w wybrane partie ciała.

 • Maści z żywokostem

  Maść z żywokostem

  Od lat wiadomo, że w naturze drzemie siła, która pozytywnie oddziałuje na ludzkie zdrowie. Zioła potrafią skutecznie zwalczać wiele dolegliwości, nie powodując skutków ubocznych. Żywokost to roślina, która pomoże uśmierzyć ból stawów, kości i mięśni. 

  Czym jest żywokost?

  Żywokost to wieloletnia roślina, która dosyć powszechnie występuje w Polsce. To, co ją wyróżnia to olbrzymi, czarny korzeń, który bogato się rozgałęzia. To właśnie on stanowi surowiec, z którego wykonuje się maść z żywokostu. Zawiera on wiele cennych substancji, które mają korzystny wpływ na ludzki organizm. Żywokost stosowany jest zarówno w medycynie, jak i kosmetologii.

  Skład maści

  Najważniejszym składnikiem jaki posiada żywokost maść jest alantonina. Substancja ta znana jest ze swoich zdrowotnych właściwości i występuje w wielu popularnych preparatach leczniczych. Jest ona wspierana korzystnymi substancjami takimi jak: kwasy fenolowe, garbniki, związki śluzowe czy pektyny, a także sole mineralne, bardzo duże ilości krzemu i asparaginę. 

  Właściwości

  Maść z żywokostu znana jest z właściwości ściągających, które zawdzięcza występowaniu w roślinie alantoniny. Idealnie sprawdza się przy stanach zapalnych. Alantonina przyczynia się również do regeneracji tkanek. Dużym atutem jest bardzo szybki proces wchłaniania się przez skórę. Żywokost stymuluje proces produkcji leukocytów i znacznie zwiększa ich liczbę usprawniając mechanizmy obronne tkanek. Przyczynia się do zmniejszenia bólu i zmiękcza skórę. 

  Zastosowanie

  Maść z żywokostu ma bardzo szerokie zastosowanie. Dzięki swoim właściwościom skutecznie radzi sobie ze stanami zapalnymi stawów kolanowych, skokowych, łokciowych i biodrowych. Działa przeciwbólowo w przypadku dolegliwości i urazów związanych z kręgosłupem, biodrami, kolanami, łokciami, kośćmi i przy bólach reumatycznych. Przyspiesza proces gojenia ran, koi efekty oparzenia, owrzodzenia i odleżyn, a także przyspiesza regenerację i przywraca krążenie w przypadku odmrożeń. Pomaga przy zwichnięciach, złamaniach i osteoporozie.