Maści z biszofitem

Biszofit Połtawski jest naturalnym koncentratem minerałów. Wydobywa się go niedaleko Połtawy na Ukrainie. Biszofit zawiera bardzo duże ilości bromu, żelaza, magnezu, chloru, jodu, które działają leczniczo. Pomaga w leczeniu bólów reumatycznych, bólów pleców, stanów zapalnych stawów i mięśni, zapalenia korzonków nerwowych oraz bólów mięśni.

Skąd pochodzi biszofit?

Biszofit zaczął się tworzyć już dwieście milionów lat temu. W prehistorii w morzach było rozpuszczonych mnóstwo różnych minerałów. Natomiast, gdy woda zaczęła stopniowo wyparowywać to te minerały nadal tam pozostawały. Dziś zalegają pod wodą w postaci biszofitu. Wydobywa się je szybami wiertniczymi i rozcieńcza wodą. Biszofit odkrył niemiecki naukowiec - Gustaw Bischof.

Jak działa biszofit?

Wszystkie te minerały działają leczniczo na nasz organizm. Dodatkowo są wolne od wszelkich zanieczyszczeń, z którymi stykamy się na co dzień. Biszofit Połtawski leczy dolegliwości skórne - łuszczycę, łupież, ale jednocześnie przenika do tkanek wewnętrznych. Dzięki temu pomaga w leczeniu reumatycznych bóli stawów, zapaleniu stawów, zapaleniu korzonków bólów kręgosłupa, bóli mięśni. Również działa kojąco na haluksy oraz żylaki. Biszofit jest stosowany do użytku zewnętrznego. Proces wnikania składników, które są w nim zawarte, odbywa się poprzez skórę i błony śluzowe.

Właściwości i zastosowanie biszofitu

Biszofit połtawski był poddawany przez wiele lat różnym badaniom. Po ustaleniu jego składu zaczęto odkrywać jego działanie. Początkowo używano go jako balsamu, który służył jako środek przeciwzapalny. Następnie rozszerzono jego działanie, aż do ponad pięćdziesięciu różnych zastosowań. Biszofit jest wykorzystywany w : reumatologii, dermatologii, stomatologii, kardiologii, gastrologii, traumatologii, otorynolaryngologii, kosmetologii, endokrynologii, leczeniu zmian popromiennych.

Posiada działanie przeciwzapalne i rozkurczające oraz hamuje przyrost patogennej flory, grzybów i bakterii żołądkowych. Możemy go stosować do kąpieli, okładów i masaży. W fizjoterapii może zastępować sole magnezu, jodu i bromu. W kosmetologii posiada działanie tonizujące, regenerujące i odżywcze - szczególnie dla skóry i paznokci. Polecany jest również dla sportowców, ponieważ usuwa zmęczenie mięśni i zmniejsza skutki urazów.

 

Biszofit połtawski ma szerokie zastosowanie. Wykorzystywany jest w przemyśle, kosmetologii oraz medycynie.

Więcej

Maści z biszofitem W tej kategorii jest 12 produktów.