Maści z żywokostem

Maść z żywokostem

Od lat wiadomo, że w naturze drzemie siła, która pozytywnie oddziałuje na ludzkie zdrowie. Zioła potrafią skutecznie zwalczać wiele dolegliwości, nie powodując skutków ubocznych. Żywokost to roślina, która pomoże uśmierzyć ból stawów, kości i mięśni. 

Czym jest żywokost?

Żywokost to wieloletnia roślina, która dosyć powszechnie występuje w Polsce. To, co ją wyróżnia to olbrzymi, czarny korzeń, który bogato się rozgałęzia. To właśnie on stanowi surowiec, z którego wykonuje się maść z żywokostu. Zawiera on wiele cennych substancji, które mają korzystny wpływ na ludzki organizm. Żywokost stosowany jest zarówno w medycynie, jak i kosmetologii.

Skład maści

Najważniejszym składnikiem jaki posiada żywokost maść jest alantonina. Substancja ta znana jest ze swoich zdrowotnych właściwości i występuje w wielu popularnych preparatach leczniczych. Jest ona wspierana korzystnymi substancjami takimi jak: kwasy fenolowe, garbniki, związki śluzowe czy pektyny, a także sole mineralne, bardzo duże ilości krzemu i asparaginę. 

Właściwości

Maść z żywokostu znana jest z właściwości ściągających, które zawdzięcza występowaniu w roślinie alantoniny. Idealnie sprawdza się przy stanach zapalnych. Alantonina przyczynia się również do regeneracji tkanek. Dużym atutem jest bardzo szybki proces wchłaniania się przez skórę. Żywokost stymuluje proces produkcji leukocytów i znacznie zwiększa ich liczbę usprawniając mechanizmy obronne tkanek. Przyczynia się do zmniejszenia bólu i zmiękcza skórę. 

Zastosowanie

Maść z żywokostu ma bardzo szerokie zastosowanie. Dzięki swoim właściwościom skutecznie radzi sobie ze stanami zapalnymi stawów kolanowych, skokowych, łokciowych i biodrowych. Działa przeciwbólowo w przypadku dolegliwości i urazów związanych z kręgosłupem, biodrami, kolanami, łokciami, kośćmi i przy bólach reumatycznych. Przyspiesza proces gojenia ran, koi efekty oparzenia, owrzodzenia i odleżyn, a także przyspiesza regenerację i przywraca krążenie w przypadku odmrożeń. Pomaga przy zwichnięciach, złamaniach i osteoporozie.

 

Więcej

Maści z żywokostem W tej kategorii jest 5 produktów.