0

Olejek pichtowy

24,00 zł
Netto Dostawa w ciągu 2-3 dni

 ma działanie bakteriobójcze, antywirusowe, przeciwzapalne. 

Ilość:

Olejek pichtowy pozyskiwany z igieł oraz szyszek jodły syberyjskiej.

Właściwości:

- wspomagają odporność,

- pobudza układ krwionośny,

- łagodzi stany zapalne,

- działa antybakteryjnie i antywirusowo

- oczyszcza drogi oddechowe

- relaksuje

Może wspierać w walce z przeziębieniem, gdyż działa wykrztuśnie, co jest niezwykle pomocne podczas chorób płuc, oskrzeli lub zatok. Olej pichtowy Remedium Natura korzystnie wpływa na układ krwionośny oraz ma działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. Dzięki właśnie tym właściwościom olejek pichtowy jest zalecany do pielęgnacji twarzy ze skłonnościami do wyprysków i zaskórników. Przed zastosowaniem należy sprawdzić, czy olejek pichtowy nie wywołuje reakcji alergicznej - należy wetrzeć kroplę olejku w skórę przedramienia i zaobserwować, czy w ciągu 24h miejsce się nie zaczerwieniło się i nie uległo podrażnieniu. Taki problem mogą mieć przede wszystkim osoby z cerą wrażliwą. Jeśli wszystko będzie w porządku, można bez obaw stosować olejek pichtowy na trądzik.

Ma także stosowanie u osób cierpiących na reumatyzm i artretyzm. Olejek rozgrzewa, co w przypadku niektórych dolegliwości łagodzi ból. Osoby cierpiące na niedokrwistość kończyn powinny wcierać go w skórę nóg, aby poprawić ich krążenie. Olejek pichtowy jest stosowany zewnętrznie także w przypadku chorób skóry - warto w takich sytuacjach robić okłady z olejku pichtowego zmieszanego z innym olejkiem roślinnym.

Sposoby użycia:

KOMINEK AROMATERAPEUTYCZNY: 4 - 6 kropli w rozcieńczeniu z wodą do kominka.

INHALACJE: 2 - 3 krople olejku dodać do naczynia z gorącą woda, nakryć głowę ręcznikiem i głęboko wdychać parę przez 3 - 7 minut. Oczy muszą być zamknięte.

OLEJEK DO MASAŻU: rozpuścić 8 - 10 kropli olejku w 25ml oleju podstawowego (olej migdałowy, olej sojowy, olej z oliwek lub z nasion winogron).

KĄPIEL: do wypełnionej wanny (37 - 38st.C) dodać 6 - 7 kropli olejku wymieszanego z 1 łyżką miodu, mleka lub soli. Czas trwania zabiegu wynosi 10 - 15 minut.

WZBOGACANIE KOSMETYKÓW: 4 - 8 kropli olejku zmieszać z 10 - 15 ml kremu, balsamu, żelu lub szamponu.

Przeciwwskazania: nie podawać osobom uczulonym na składniki olejku, kobietom w ciąży, kobietom karmiącym (w czasie laktacji). Nie podawać dzieciom do 3 roku życia.

Produkt NIE JEST LEKIEM 

Pojemność 50ml

Remedium Natura

Kod specjalny

Ostatnie recenzje

chat Komentarze (0)
Brak recenzji użytkowników.

Olejek pichtowy

24,00 zł